Derslerimde Öğrencilerin Öğrendikleri:

Temel Mozaik Teknikleri

Kendi mozaiklerini oluşturmak için gerekli olan malzemeler ve teknikleri öğrenmek.

Tasarım

Tasarım prensiplerini öğrenmek ve malzemeleri en iyi etkiyi sağlayacak şekilde kullanmak.

İfade

Her bir mozaik projesini tamamlamak için materyalleri yerleştirmede kendine has bir tarz ve kişisel bir ritm bulmak.

MOZAİK KURSU

Mozaik Terapi Atölyesi’nde verilen eğitim, yeni öğrencilere temel mozaik tekniklerini öğrenmeleri için kuvvetli bir başlangıç sağlarken bir yandan da öğrencilerin tekniklerini geliştirmelerini ve ileri seviye teknikleri öğrenmelerine olanak tanıyor. Atölyede eğitim alan öğrencilerin sanatsal geçmişi ne olursa olsun, her öğrencinin eşsiz bir mozaik parçası tamamlaması hedefiyle derslerde aşama aşama ilerleniyor.

Mozaik Terapi Atölyesi’nin en önemli amaçlarından biri; kadim bir sanat dalı olan mozaik sanatı ile ilgili her seviyede eğitim ve ilham vermektir. Odak noktası ise; her bir katılımcıya sanatsal bir bakış açısı kazandırmak, içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak ve en çok ilgi duyduğu alanda mozaik tekniklerini geliştirmek üzerinedir. Dersler her seviyede mozaik tecrübesine sahip katılımcılara açıktır.

İlgili aya ait tüm ders/workshop gün ve saatlerini “Etkinlik Takvimi” menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Özel bir workshop talebiniz varsa, uygun olabilecek tarihler, içerik ve tüm detaylar için gozdetolan@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Genel Bilgi:

Mozaik eğitimleri atölye içi aylık düzenli kurs, günübirlik eğitim, birebir özel eğitim veya atölye dışı online eğitim olarak farklı şekillerde verilmektedir:

 • Eğitimler her seviye mozaik katılımcısına açıktır, haftada bir gün 3 saat olarak gerçekleşmektedir.
 • Kurs takvimini www.mozaikterapi.com/etkinliktakvimi altından inceleyebilirsiniz. Her ders öncesi Etkinlik Takvimi'nden rezervasyon yapılması gereklidir.
 • Temel seviye eğitimde, 4 haftalık süre boyunca cam veya mermer mozaik alanında temel bilgiler ve teknikler paylaşılır ve iki mozaik projesi tamamlanır.
 • Temel mozaik eğitim ücreti 1200TL'dir (4 hafta, toplam 12 saat). Temel eğitim ödemesi toplu olarak ilk dersin sonunda yapılır. Atölyede kullanılacak tüm malzemeler temel eğitim ücretine dahildir. (Temel eğitim sonrası mozaik kursuna devam etmek isterseniz, mozaik pensesi ayrıca satın alınması gerekmektedir)
 • Yeni başlayanlar için temel eğitim sonrası malzemeleri kendiniz sağlayabilir yada atölyenin imkanlarından yararlanabilirsiniz. Cam/mermer mozaik malzemelerinin paketi 35-50TL. arasında değişmektedir. Bunun dışında mozaiğe başlarken satın almanız gereken mozaik pense var. Satın almanız önerilen cam veya mermer penselerinin alternatif ürünlerle birlikte fiyatları atölye tarafından ilk ders sonu paylaşılacaktır. Uygun bulduğunuz pensenin ilk ders sonrasında tarafınızdan  temin edilmesi ya da atölyeden satın alınması gerekmektedir.Bunlar dışında tutkal,cımbız vb. cüzi ücretli malzemeler var.
 • Ay içerisinde reserve edilen bir sınıfa katılmama durumunda, acil sağlık durumları hariç rezervasyon sisteminden iptal işleminin 24 saat öncesine kadar yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde, telafi olanağı bulunmamaktadır.
 • Pandemi boyunca;
  • Atölyede çalışma yapacak öğrenci sayısı sınırlandırılmıştır. Rezervasyon sisteminin verimli ve etkin kullanımı açısından ders katılımlarına özel bir hassasiyet gösterilmesi önemlidir.
  • Ders başlangıç ve bitiş saatlerine özen ve dikkat gösterilmesi önemlidir.
  • Atölyede sosyal mesafe, ateş ölçümü ve maske kullanimi ile ilgili standart kurallar uygulanacaktır.

Yeni başlayanlar için 12 saatlik temel seviye mozaik eğitimi almak isterseniz 0533 465 10 53 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Sizi Mozaik Terapi Atölyesi'nde görmek için sabırsızlanıyoruz.